Haderslev Arkiv- og Museumsforening

Oversigt over bestyrelsen valgt ved generalforsamlingen 15. marts 2017

 

Formand:

Hans Aage From

Fælleslykkevej 6, 6100 Haderslev

tlf. 2396 9153

mail: hansaage51@gmail.com

 

Kasserer og kasserer i Forlaget Gammelting

Erik M. Pedersen

Hiort Lorenzens Vej 48, 6100 Haderslev.

tlf. 7452 8645/3045 3370

mail: erik.pedersen@live.dk

 

Sekretær:

Anders Ravn

Vendekobbel 14, 6100 Haderslev

tlf. 4112 7613

mail anders.ravn@hotmail.com

 

Ulla Holm

P. C. Kocksvej 1, 6100 Haderslev

tlf. 2940 5272

mail: ulla-holm@get2net.dk

 

 

H. O. Boysen

Lodsvej 5, 1. th., 6100 Haderslev,

tlf. 7452 0914

mail: h.o.boysen@gmail.com

 

 

Svend Åge Karup

Hiort Lorenzens Vej 31, 6100 Haderslev,

tlf. 7453 5153

mail: karup@privat.dk

 

 

Anker Thygesen

Vilstrupvej 4, 6100 Haderslev,

tlf.7452 8110

Mail: vilstrupvej4@gmail.com

 

 

Suppleant:

Jan Sámalsson

Christiansfeldvej 11, 6100 Haderslev

tlf. 4038 2216,

mail: jansamalsson@gmail.com

 

Suppleant:

Hertha Weitling

Braineparken 14, 6100 Haderslev,

tlf. 7452 8505

mail: bbe-jg@webspeed.dk

 

Museum Sønderjylland – Arkæologi Haderslev ved

Museumsinspektør Merete Essenbæk

tlf. 7352 3451

mail: mees@museum-sonderjylland.dk

 

 

Historisk Arkiv for Haderslev Kommune ved

Bent Vedsted Rønne,

tlf. 7434 7801

mail: bevr@haderslev.dk